WOŚP na sportowo

Włocławianie mogą wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej pomocy przez uprawianie sportu. Po raz pierwszy odbędzie się w naszym mieście bieg Policz się z cukrzycą. Nie zabraknie podwodnych atrakcji z Włocławskim Centrum Nurkowym Jacques.

Włocławscy biegacze, którzy chcą wesprzeć WOŚP powinni w niedzielę stawić się na stadionie OSiR. Punktualnie w południe ruszy bieg Policz się z cukrzycą na dystansie 3 km. Bieg jest happeningiem, który ma nagłośnić problem, jakim jest zwiększająca się liczba osób chorujących na cukrzycę.

Wpisowe w wysokości 25 zł w całości zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczestnicy otrzymają numery startowe i koszulki akcji oraz pamiątkowe dyplomy.

Po raz jedenasty z WOŚP zagra Włocławski Klub Nurkowy Jacques. Tradycyjnie zaproponuje włocławianom akcję Pierwszy oddech pod wodą. Poza tym odbędzie się również mecz hokeja podwodnego.

Obie imprezy odbędą się w niedzielę na Międzyosiedlowym Basenie Miejskim. Pierwszy oddech pod wodą będzie można wykonać między 10.00 a 13.30. O 13.45 rozpocznie się  natomiast podwodna rozgrywka hokejowa.

Uczestnikiem akcji Pierwszy oddech pod wodą może być każda osoba, która chce zanurkować w kompletnym sprzęcie płetwonurka pod opieką wykwalifikowanej kadry instruktorów Włocławskiego Klubu Nurkowego Jacques. Chętni powinni zgłosić się do klubu do 9 stycznia. Poza tym, aby wziąć udział w nurkowaniu należ wypełnić ankietę zdrowotną oraz podpisać  dokumenty o zrozumieniu ryzyka związanego z nurkowaniem i przyjęciu odpowiedzialności związanej z nurkowaniem, zaliczyć testu z umiejętności pływania na dystansie 200 m po powierzchni w sprzęcie ABC (maska, fajka, płetwy), a także wrzucić datek do puszki WOŚP.

Każda osoba biorąca udział w akcji otrzyma dyplom uczestnictwa oraz płytę ze zdjęciami z przebiegu akcji, w tym również zdjęcia spod wody.

NR