Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Drużyn Orlikowych o Puchar Komendanta Wojewódzkiego OHP

W dniu 24 kwietnia 2017 roku w Brodnicy odbył się Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Drużyn Orlikowych o Puchar Komendanta Wojewódzkiego OHP.

Organizatorem zawodów sportowych były Kujawsko – Pomorska Wojewódzka Komenda OHP oraz 2-1 Hufiec Pracy w Brodnicy.

W turnieju wzięły udział reprezentacje Hufców Pracy z Brodnicy, Bydgoszczy, Inowrocławia i Włocławka, Środowiskowego hufca Pracy z Torunia oraz Ośrodka Szkolenia i Wychowania z Grudziądza.

Drużyny rozlosowano do 2 grup, w których toczyła się rywalizacja „każdy z każdym” w wymiarze czasowym 2 x 7 min. Zespoły, które zajęły  miejsca III, II i I w grupach zagrały odpowiednio spotkania o miejsca V, III i I w całym turnieju.

Najlepszą drużyną w województwie Kujawsko – Pomorskim drużyn Orlikowych młodzieży OHP została reprezentacja 2-2 Hufca Pracy z Bydgoszczy, która po bardzo zaciętym finale pokonała drużynę 2-5 Hufca Pracy z Włocławka 2:1. Kolejne miejsca w turnieju zajęły drużyny 2-4 ŚHP z Torunia, OSiW z Grudziądza, 2-3 HP z Inowrocławia oraz 2-1 HP z Brodnicy.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym a zaangażowanie młodzieży, rywalizacja w duchu „fair play” oraz dyscyplina panująca podczas turnieju pokazały ogromną motywację młodzieży do udziału w zawodach sportowych, wartości prozdrowotne oraz wychowawczą rolę sportu.