Turniej rowerowy w Tłuchowie

13 maja br. w Zespole Szkół w Tłuchowie odbyły się eliminacje okręgowe  40. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej organizowany jest w szkołach podstawowych dla uczniów klas 4 – 6 oraz w gimnazjach.

– Turniej ma na celu popularyzację przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach – mówi Jarosław Chmielewski, Dyrektor WORD we Włocławku. – Uczestnictwo w Turnieju na pewno kształtuje partnerskie zachowania wobec innych uczestników ruchu, a także zachęca do jazdy na rowerze.

ZOBACZ FOTORELACJĘ

W eliminacjach okręgowych wzięło udział 7 szkół podstawowych oraz 6 gimnazjów z naszego regionu.

Czteroosobowe drużyny ze szkół podstawowych i trzyosobowe drużyny z gimnazjum zmierzyły się ze sobą w kilku konkurencjach. Uczestnicy musieli rozwiązać test z wiedzy oraz  test – skrzyżowania, przejechać rowerem po torze przeszkód i miasteczku ruchu drogowego, a także udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej.

Do eliminacji wojewódzkich XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbędą się 27 maja br. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego  w Toruniu zakwalifikowały się drużyny, które zajęły I i II miejsce:

I miejsce

  • Szkoła Podstawowa w Więsławicach w składzie: Martyna Wietrzykowska, Bartosz Jankowski, Dominik Barański, Weronika Białkowska.
  • Gimnazjum w Grabkowie w składzie: Julia Dąbrowska, Dominika Olak, Mateusz Chojnacki z opiekunem obu drużyn Panem Pawłem Ogłodzińskim.

II miejsce

  • Szkoła Podstawowa w Radomicach w składzie: Laura Gabryszewska, Wiktoria Siecińska, Bartosz Kacprowicz, Stanisław Lewicki.
  • Gimnazjum w Radomicach w składzie: Weronika Wojciechowska, Mateusz Mikołajczak, Cezary Ostrowski z opiekunem obu drużyn Panią Mirosławą Kownacką.

ZOBACZ FOTORELACJĘ

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

*źródło: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego

Foto. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego

Wpis: Kinga Aneta Sroczyńska