Serwis miejski- 18 maja 2017r.

Zapraszamy do zapoznania się z dzisiejszym serwisem miejskim- 18 maja 207r.

Zapraszamy mieszkańców na spotkania z Prezydentem Włocławka.

Dziś, tj. 18 maja spotkanie prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego z mieszkańcami odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 23 przy ul. Wyspiańskiego 3. Zapraszamy do udziału.

Harmonogram spotkań przedstawia się następująco:

18 maja – Szkoła Podstawowa Nr 23, ul. Wyspiańskiego 3

19 maja –  Gimnazjum Nr 14, Pl. Staszica 1

25 maja – Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Żytnia 47

30 maja –  Zespół Szkół Nr 8, ul. Willowa 8

31 maja – II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, ul. Urocza 3

Od godz. 17.00 odbywają się dyżury tematyczne pracowników urzędu i jednostek. O godz. 18.00 z mieszkańcami spotyka się prezydent Marek Wojtkowski.

Organizatorzy zapewniają kącik dla dzieci. Dowóz osób niepełnosprawnych: 54 414 40 45.

Briefing prasowy przed ratuszem.

Dziś, tj. 18 maja o godz. 12.00 naprzeciwko budynku ratusza przy Zielonym Rynku (na skwerku, w okolicach fontanny) rozpocznie się briefing prasowy.

Tematami spotkania będą: informator o Karcie Dużej Rodziny oraz wyróżnienie „Gmina Wspierająca Rodzinę”. Zapraszamy przedstawicieli redakcji.

Będą nowe miejsca parkingowe przy ul. Wienieckiej.

Urząd Miasta rozstrzygnął przetarg, którego przedmiotem są roboty budowlane związane z przebudową ulicy Wienieckiej na odcinku o długości około 270 metrów.

W tym rejonie powstanie 31 nowych stanowisk postojowych, zostanie przebudowana ścieżka rowerowa i chodniki. Roboty obejmą też utwardzenie terenu (tzw. martwych pól) i urządzenie zieleni.

Za najkorzystniejszą została uznana oferta złożona przez DROGI I MOSTY Antoni Popowski, z ceną oferty brutto: 225.212,14 zł, z najkrótszym terminem realizacji zamówienia: do 11 sierpnia 2017 roku i najdłuższym okresem gwarancji i rękojmi na wykonane roboty budowlane: 60 miesięcy.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich.

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży we Włocławku, wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Urzędem Miasta Włocławek i klubem Lider Włocławek, ponownie włączyły się w ogólnopolską akcję „Dni Otwarte Funduszy UE” organizowaną przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju w dniach 18 do 21 maja 2017 r. na terenie całej Polski.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich (DOFE), to największe wydarzenie prezentujące projekty europejskie w Polsce. To 1000 wydarzeń i 220 tysięcy odwiedzających, którzy przez cztery dni maja mogą skorzystać z szerokiej gamy propozycji spędzenia wolnego czasu w całym kraju. A wszystko dzięki beneficjentom, którzy otwierają drzwi swoich projektów, oferują zniżki, darmowe wejścia lub po prostu prezentują pomysły zrealizowane dzięki środkom unijnym.

W ramach Dni Otwartych Funduszy UE, dziś, tj. 18 maja o godz. 19.30 na stadionie OSiR zostanie rozegrany mecz Europejczycy – Media.

Organizacja pozarządowe mogą już zgłaszać tematy do tegorocznego Forum.

Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu już zachęca do udziału w VIII Ogólnopolskim Forum Inicjatyw Pozarządowych, które odbędzie się w Warszawie w dniach 8-9 września 2017 roku. Na jedyne w naszym kraju, odbywające się co trzy lata, forum obywatelskie przyjadą przedstawiciele organizacji pozarządowych z całego kraju, którzy podsumują dorobek ostatnich lat oraz będą planować strategiczne działania na przyszłość.

Wiodącym punktem VIII OFIP-u jest Forum odbywające się na Uniwersytecie Warszawskim  przygotowywane przez  organizacje obywatelskie z całej Polski. Program podzielony będzie tematycznie na dni, segmenty i sesje. Gościć na nim będzie około 1 tysiąca osób. Pierwszy dzień poświęcony jest dorobkowi sektora obywatelskiego ostatnich trzech lat, w którym najważniejszą rolę odegrały zmiany w prawie i finansowaniu  organizacji pozarządowych w Polsce.

Gospodarzami debat drugiego dnia będą przedstawiciele stowarzyszeń, fundacji i innych inicjatyw, którzy zgłoszą temat i poprowadzą własną sesję. Aby zgłosić temat należy kliknąć w link do formularza NA STRONIE

Do 26 maja 2017 r. NA STRONIE będzie aktywny formularz rejestracyjny dla osób, które chcą skorzystać z tej okazji. W tym roku partycypacyjny charakter OFIP-u zostaje jeszcze bardziej rozszerzony – na zgłoszone tematy będzie można na przełomie maja i czerwca zagłosować. Wtedy zostanie też otwarta ogólna rejestracja dla wszystkich chętnych.

Organizatorem OFIP-u jest Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych. Więcej informacji na stronie internetowej NA STRONIE

O seniorach, dla seniorów – konferencja prasowa.

Dziś, tj. 18 maja o godz. 13.00 w Sali Senatu Kujawskiej Szkoły Wyższej przy pl. Wolności 1 rozpocznie się konferencja prasowa, której tematem będą działania na rzecz Włocławka realizowane przez seniorów i dla seniorów.

Na konferencję zapraszają: rektor Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku prof. nadzw. dr hab. Stanisław Kunikowski oraz Prezes Zarządu Stowarzyszenia Włocławski Uniwersytet Seniora Halina Sarnowska.

W konferencji będzie uczestniczył prezydent Włocławka Marek Wojtkowski.

Włocławek mówi: „Przemocy stop”.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie będzie realizatorem programu działań profilaktycznych mających na celu podniesienie świadomości społecznej na temat zjawiska przemocy.

Jako realizator Programu, MOPR będzie wprowadzał na terenie Włocławka siedem atrakcyjnych i innowacyjnych działań. W miejskich instytucjach publicznych pojawią się edukatorzy udzielający podstawowych informacji o tym, czym jest przemoc oraz o miejscach udzielania pomocy, pa – TROLKI pomogą zwiększyć bezpieczeństwo dzieci i bezpieczeństwo w rodzinach. Jesienią włocławskie ulice doświadczą happeningu antyprzemocowego, a całość zwieńczy wspólne spotkanie mieszkańców i realizatorów projektu.

Już teraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zaprasza do udziału we wszystkich wydarzeniach, które zaplanowano w okresie od lipca do grudnia br.

Pełna informacja na ten temat: ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

Straż Miejska o skuteczności i użyteczności monitoringu.

We Włocławku funkcjonuje 57 punktów kamerowych. Opublikowana na początku bieżącego (2017) roku analiza zgłoszeń z monitoringu za rok 2016 pozwoliła na określenie struktury i koncentracji naruszeń prawa na terenie miasta.

Wszystkich zgłoszeń było 1.106, z czego 483 dotyczyły sytuacji, gdzie było zagrożone życie i zdrowie ludzkie – informuje Straż Miejska. Odnotowano 245 zgłoszeń spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, 127 zgłoszeń dotyczyło awarii infrastruktury miejskiej, 71 nieprawidłowego parkowania, a ponadto 12 bójek, dewastacji mienia, kradzieży, etc. W blisko 100 przypadkach Komenda Miejska Policji zwracała się do Straży Miejskiej o zabezpieczenie zapisu, co było podstawą do ustalenia wielu sprawców przestępstw.

Pełna informacja na ten temat: ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

Stypendia szkolne do wypłaty.

Wydział Edukacji Urzędu Miasta Włocławek przypomina, że wypłata stypendium szkolnego za okres od stycznia do czerwca 2017r. dla osób, które przedstawiły faktury i/lub rachunki potwierdzające zakupy na cele edukacyjne w całej przyznanej kwocie stypendium, odbędzie się w następujący sposób:

  • dla osób, które podały numer konta bankowego nastąpi przelewem na wskazany rachunek bankowy do dnia 19.05.2017r.;
  • pozostali wnioskodawcy kwotę przysługującego stypendium będą odbierać w terminie od 22.05.2017r. do 25.05.2017r. w kasie Nr 2 Urzędu Miasta Włocławek, ul. Zielony Rynek 11/13.

Szczegółowe terminy wypłat w kasie przedstawiają się następująco:

  • 22 maja 2017r. (poniedziałek) w godzinach 10.00-14.00 wnioskodawcy, których nazwiska rozpoczynają się na litery  K, S,
  • 23 maja 2017r. (wtorek) w godzinach 10.00-14.00 wnioskodawcy, których nazwiska rozpoczynają się na litery   B, C, M,
  • 24 maja 2017r. (środa) w godzinach 10.00-14.00 wnioskodawcy, których nazwiska rozpoczynają się na litery  G, L, P, W, Z ,
  • 25 maja 2017r. (czwartek) w godzinach 10.00-14.00 wnioskodawcy, których nazwiska rozpoczynają się na litery  A, D, F, H, J, Ł, N, O, R, Ś, T, U, Ż.

Fabryka firm – zostań swoim szefem.

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich we Włocławku zaprasza zainteresowanych wsparciem z Funduszy Europejskich na założenie własnej działalności gospodarczej na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 31 maja w Regionalnym Inkubatorze Przedsiębiorczości KPFP we Włocławku przy ul. Toruńskiej 30.

Rozpoczynają się nabory do nowych projektów, w ramach których można uzyskać wsparcie na założenie własnej firmy. Projekty oferują dotację oraz dodatkowe wsparcie pomostowe i szkolenia dla niepracujących osób 30+.

Na spotkaniu kompleksowo omówione zostaną wszystkie dostępne na założenie działalności formy wsparcia. Kto może skorzystać z dotacji a kto z pożyczki. Jakie warunki trzeba spełnić i jakie przygotować dokumenty. Każdy będzie się mógł dowiedzieć, na co można przeznaczyć środki i jak je rozliczyć.  W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele firm, które udzielać będą wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, działania 8.3 Wsparcie przedsiębiorczości i samozatrudnienia w regionie, Powiatowego Urzędu Pracy oraz Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego. Przewidziano też konsultacje indywidualne. Będzie zatem możliwość przedyskutowania pomysłu z realizatorami projektów.

Więcej informacji o spotkaniu oraz program dostępne są NA STRONIE

Organizatorzy proszą o zgłaszanie chęci udziału w spotkaniu za pomocą formularza rekrutacyjnego lub pod numerami telefonów 54 235 67 21, 797 304 126.

Warto dodać, że Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich mieści się we Włocławku przy ul. Bechiego 2. Można się w nim dowiedzieć o środkach europejskich dla firm, osób indywidualnych np. na szkolenia, staże, żłobki, wsparciu dla gmin i innych instytucji publicznych. Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich działa w ramach ogólnopolskiej sieci nadzorowanej przez Ministerstwo Rozwoju. Na bieżąco śledzi informacje o naborach do projektów, konkursach i ich wynikach po to, by przekazywać tę wiedzę wszystkim zainteresowanym.

Biblioteka zachęca do udziału w wystawie o Włocławku.

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich chętnych artystów (profesjonalnych i amatorów) do wzięcia udziału w wystawie pt. „Mój Włocławek”.

Prace (forma i technika prac dowolna – obrazy olejne, akwarele, rysunek, grafika, fotografia, rzeźba itp.) należy składać w Dziale Współpracy i Promocji MBP ul. Warszawska 11/13, w terminie do 2 czerwca.

Wernisaż prac odbędzie się 8 czerwca.

Włocławskie Impresje 2017.

Już po raz 24. Dobrzyńsko – Kujawskie Towarzystwo Kulturalne we Włocławku ogłasza konkurs plastyczny p.n. „Włocławskie impresje” im. Zbigniewa Steca. W konkursie mogą wziąć udział plastycy o statusie twórcy: absolwenci wyższych uczelni plastycznych, członkowie ZPAP i innych związków twórczych oraz poza konkursem  – zaproszeni plastycy nieprofesjonalni.

Prace należy składać w siedzibie Dobrzyńsko – Kujawskiego Towarzystwa Kulturalnego, w Czarnym Spichrzu przy ul. Piwnej 4. Ostateczny termin składania prac upływa 1 września 2017r.  Informacji o konkursie udziela sekretarz konkursu Małgorzata Jaworowicz nr tel. 54/ 236-47-50.

Regulamin konkursu ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

*źródło: Urząd Miasta Włocławek

Wpis: Kinga Aneta Sroczyńska