Serwis miejski- 17 maja 2017r.

Zapraszamy do zapoznania się z dzisiejszym serwisem miejskim- 17 maja 2017r.

Zapraszamy mieszkańców na spotkania z Prezydentem Włocławka.

Dziś, tj. 17 maja w Zespole Szkół Nr 10 przy ul. Szkolnej odbędzie się drugie z siedmiu zaplanowanych spotkań prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego z mieszkańcami. W trakcie spotkań z prezydentem do dyspozycji włocławian są przedstawiciele wydziałów miejskiego ratusza, spółek miejskich, policji i straży miejskiej.

Harmonogram spotkań przedstawia się następująco:

  • 17 maja – Zespół Szkół Nr 10, ul. Szkolna 13
  • 18 maja – Szkoła Podstawowa Nr 23, ul. Wyspiańskiego 3
  • 19 maja – Gimnazjum Nr 14, Pl. Staszica 1
  • 25 maja –  Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Żytnia 47
  • 30 maja – Zespół Szkół Nr 8, ul. Willowa 8
  • 31 maja – II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, ul. Urocza 3

Od godz. 17.00 odbywają się dyżury tematyczne pracowników urzędu i jednostek. O godz. 18.00 z mieszkańcami spotyka się prezydent Marek Wojtkowski

Organizatorzy zapewniają kącik dla dzieci. Dowóz osób niepełnosprawnych: 54 414 40 45.

Wydział Edukacji podsumował statystyki naboru do przedszkoli i szkół.

We Włocławku, nabór do przedszkoli publicznych oraz oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2017/2018, trwał od 20 kwietnia do 5 maja br. Udział w rekrutacji wzięło 21 przedszkoli publicznych i 12 szkół podstawowych, w których funkcjonują oddziały przedszkolne.

W przedszkolach publicznych zostało przygotowanych w sumie 2210 miejsc, natomiast w oddziałach przedszkolnych – 535. Do naboru zgłosiło się łącznie 860 kandydatów. Dnia 16 maja poznaliśmy liczbę kandydatów zakwalifikowanych i nie zakwalifikowanych do wszystkich placówek.

Szczegóły znajdują się w dokumencie.

Konferencja o strategii bezpieczeństwa narodowego.

W dniach od 17 do 19 maja br. w Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa organizuje ogólnopolską konferencję naukowo szkoleniową, pt. „Strategia Bezpieczeństwa Narodowego w sytuacji zagrożenia – implikacje praktyczne do współpracy samorządów, społeczeństwa, służb mundurowych”.

Patronat honorowy nad konferencją objęła JM Rektor PWSZ we Włocławku dr Małgorzata Legiędź-Gałuszka.

Konferencja ma wymiar naukowo-szkoleniowy i skierowana jest zarówno do przedstawicieli środowisk akademickich, samorządowców, przedstawicieli służb mundurowych, dyrektorów placówek edukacyjnych, nauczycieli, studentów, zaś towarzyszące jej imprezy: koncert oraz „Noc profilaktyczna” – także do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jej głównym celem jest włączenie się w dyskurs interdyscyplinarny oraz rozszerzenie i wzmocnienie współpracy pomiędzy przedstawicielami różnych środowisk.

Organizatorem wydarzenia jest PWSZ we Włocławku i Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie. Szczegółowy program konferencji: ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

 Warsztaty i wykłady na temat zanieczyszczenia powietrza w Polsce.

Dziś, tj. 17 maja o godz. 15.00 we Włocławskim Centrum Edukacji Ekologicznej przy ul. Komunalnej 4 rozpocznie się wydarzenie naukowe zatytułowane: „Balon. Lab.”. Będą to warsztaty na temat zanieczyszczenia powietrza w Polsce, adresowane m.in. do nauczycieli i lekarzy.

Wśród zaplanowanych tematów znajdą się m.in.: wpływ zanieczyszczeń powietrza na zdrowie człowieka, źródła emisji zanieczyszczeń, jakość powietrza w Polsce.

Organizatorami warsztatów są: Forum Rozwoju Efektywnej Energii oraz Urząd Miasta Włocławek.

Bez prądu.

Energa zapowiada planowane przerwy w dostawie energii elektrycznej w poszczególnych rejonach Włocławka.

Harmonogram przerw w mieście jest następujący:

W dniu 18 maja w godz. 8.00-14.00 ul. Skrajna 36, 38, 38a, dz. nr 44,27/14, 24/2, 16/8, 74/8, w godz.. 9.00-13.00 ulice: Biskupia. Łazienna, Wojska Polskiego od numeru 4 do Ronda Biskupa Kozala [parzyste] i Wojska Polskiego 17-25, Słowackiego 12, 3 do 13, Mickiewicza 2, 2a, 4.

W dniu 19 maja w godz. 8:30-13:30 ulice: Zgodna , Kryniczna, Wiejska od nr 108 d0 173, Gajowa 3, 6, 10, 11, 12, 14, 16, Trzcinowa i Szuwarowa.

W dniu 21 maja w godz. 8.00-14.00 odbiorcy zasilani ze stacji Drometr, Krzywa Góra 1, Tartak, Toruńska Oświetlenie 1, 5, Zakole 2,

Konkursowo przyjrzą się zjawiskom fizycznym.

Nauczyciele przedmiotów zawodowych informatycznych w Zespole Szkół Elektrycznych ogłosili konkurs dla uczniów swojej szkoły.

Konkurs nosi tytuł: „Zjawiska fizyczne wokół mnie” i polega na stworzeniu filmu, prezentacji multimedialnej o jednym zjawisku fizycznym, które występuje w naszym otoczeniu, np.: tęcza – rozszczepianie światła na kroplach wody, szron – przejście pary wodnej w ciało stałe, rosa, grad, echo, burze – wyładowania atmosferyczne itp.

Prace należy wykonać i złożyć do 26 maja 2017r.

Informacja jest opublikowana: TUTAJ

Kwiatki na rabatki z „Saniko”

Petunie, pelargonie, bratki, begonie, gazanie, fuksje, aksamitki – najpopularniejsze wiosenno-letnie kwiaty uprawia Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „Saniko”. Rośliny pochodzące z własnej uprawy można kupić w detalu i hurcie, oferta jest sukcesywnie rozszerzana.

Kwiatki na ogrodowe rabatki czy rośliny na balkon są w sprzedaży w siedzibie przedsiębiorstwa przy ul. Komunalnej 4.

PCK zbiera fundusze dla potrzebujących.

W dniach 19 i 20 maja 2017r. (piątek i sobota) Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Włocławku przeprowadzi zbiórkę pieniężną do puszek kwestarskich.

W związku z tym, na ulicach Włocławka pojawią się zespoły z oznakowanymi puszkami i identyfikatorami.

Zbiórka przebiegać będzie pod hasłem „Pomagamy potrzebującym”, a zebrane fundusze przeznaczone zostaną na pomoc socjalną rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji bytowej.

Posiedzenie Komisji Rady Miasta.

Dziś, tj. 17 maja br. o godz. 9.00 w sali 302 ratusza przy Zielonym Rynku 11/13 rozpocznie się posiedzenie Komisji Gospodarki Miejskiej i Ochrony Środowiska.

Radnym przedstawione zostaną m.in. informacje nt.: – utrzymania czystości i porządku ulic, chodników, ścieżek rowerowych na terenie miasta Włocławek wraz z oceną utrzymania sezonu zimowego w okresie 2016/2017; – działalności Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych i Dróg od chwili powstania jednostki z wyszczególnieniem zadań, które przybyły jednostce celem ich realizacji oraz zadań, które jednostka przestała realizować oraz o stanie powietrza atmosferycznego w mieście Włocławek z uwzględnieniem pomiarów wpływających na stężenie smogu za rok 2016 i I kwartał roku 2017.

Szczegółowy porządek obrad komisji dostępny jest TUTAJ

Noc Muzeów 2017.

W ramach tegorocznej „Nocy Muzeów”, 20 maja br. od godziny 19.00 do 23.00 będzie można bezpłatnie obejrzeć ekspozycje prezentowane w Muzeum Etnograficznym przy ul. Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego 6 i w Zbiorach Sztuki przy ul. Zamczej 10/12. Dla odwiedzających muzea tej nocy przygotowano specjalne atrakcje.

W Muzeum Etnograficznym niepowtarzalną okazją będzie możliwość zwiedzenia wystawy „Miasto – Ludzie – Rzeka. Przemiany na Wiśle we Włocławku w XIX–XX wieku” zorganizowanej z okazji Roku Wisły, ukazującej wydarzenia wiślane od momentu wybudowania bulwarów w 1846 r., do ukończenia stopnia wodnego na Wiśle w 1970 r. Liczne fotografie, grafiki, mapy oraz przedmioty wydobyte w ciągu ostatnich lat z Wisły są świadectwem jej wielkiej roli w rozwoju miasta. Zwiedzanie ekspozycji połączone zostanie z niespodziankami – grami i konkursami dla dzieci i dorosłych, projekcją filmu „Zatopione wsie” zrealizowanego przez Fundację Ari Ari. Ponadto Koła Gospodyń Wiejskich przygotują stoiska z regionalnymi potrawami (również z ryb).

W Zbiorach Sztuki, tuż po otwarciu nowej ekspozycji czasowej „Z gliny stworzone. Wystawa ze zbiorów Muzeum Ceramiki w Bolesławcu” będzie można podziwiać różnorodne wyroby użytkowe z kamionki powstałe w wytwórniach bolesławieckich od XVI po początek XXI wieku. Na podstawie prezentowanych na wystawie kilkuset różnorodnych naczyń da się prześledzić historię rozwoju znanej dziś w całym świecie ceramiki z Bolesławca. Dodatkową atrakcją towarzyszącą zwiedzaniu będą konkursy dla dorosłych, warsztaty plastyczne dla dzieci pt. „Zaczarowana filiżanka” oraz pokaz filmu o historii zakładów produkujących ceramikę bolesławiecką.

Po obu wystawach oprowadzać będą ich autorzy. Zwycięzcy konkursów otrzymają nagrody. Istnieje również możliwość zwiedzenia ekspozycji stałych.

*źródło: Urząd Miasta Włocłąwek

Wpis: Kinga Aneta Sroczyńska