Serwis miejski- 16 maja 2017r.

Zapraszamy do zapoznania się z dzisiejszym serwisem miejskim- 16 maja 2017r.

Prezydent Włocławka spotka się z mieszkańcami.

Dziś, tj. 16 maja rusza cykl spotkań prezydenta Marka Wojtkowskiego z mieszkańcami. Pierwsze z siedmiu zaplanowanych spotkań odbędzie się w SP 12 przy ul. Wiejskiej.

Wśród podejmowanych tematów znajdzie się m.in. budżet obywatelski, ponadto: sprawy społeczne, inwestycyjne i inne, o których będą chcieli rozmawiać uczestnicy spotkań. W trakcie spotkań z prezydentem do dyspozycji włocławian będą przedstawiciele wydziałów miejskiego ratusza, spółek miejskich, policji i straży miejskiej.

Harmonogram spotkań przedstawia się następująco:

 • 16 maja – Szkoła Podstawowa Nr 12 , ul. Wiejska 29
 • 17 maja –  Zespół Szkół Nr 10, ul. Szkolna 13
 • 18 maja – Szkoła Podstawowa Nr 23, ul. Wyspiańskiego 3
 • 19 maja – Gimnazjum Nr 14, Pl. Staszica 1
 • 25 maja – Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Żytnia 47
 • 30 maja –  Zespół Szkół Nr 8, ul. Willowa 8
 • 31 maja – II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, ul. Urocza 3

Od godz. 17.00 będą się odbywały dyżury tematyczne pracowników urzędu i jednostek. O godz. 18.00 z mieszkańcami spotka się prezydent Marek Wojtkowski.

Organizatorzy zapewniają kącik dla dzieci. Dowóz osób niepełnosprawnych: 54 414 40 45.

Wystartowała kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego!

Łączna kwota 3,5 miliona złotych jest do zagospodarowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Włocławek na rok 2018 z podziałem na 7 okręgów, z przypisaną do nich maksymalną kwotą:

 • Zazamcze – 700 000,00 zł;
 • Małe Południe – 700 000,00 zł;
 • Duże Południe – 350 000,00 zł;
 • Śródmieście – 700 000,00 zł;
 • Kazimierza Wielkiego – 450 000,00 zł;
 • Michelin – 350 000,00 zł;
 • Zawiśle – 250 000,00 zł.

Budżet obywatelski jest istotnym elementem zarządzania publicznego w samorządzie lokalnym, który zapewnia mieszkańcom realny wpływ na wysokość i wydatkowanie publicznych środków oraz pozwala na faktyczny udział społeczeństwa we współdecydowaniu o przyszłości naszego miasta, poprzez zgłaszanie autorskich pomysłów na realizację miejskich przedsięwzięć i inwestycji. W ramach posiadanych środków, mieszkańcy mogą kształtować politykę rozwoju miasta. Dzięki temu każdy z nas może samodzielnie zgłaszać, a potem decydować w głosowaniu, na co te środki zostaną wydane.

Rozejrzyj się wokół i pomyśl czego potrzebuje Twoja okolica: plac zabaw, modernizacja chodnika, skwer rekreacyjny, wydarzenie kulturalne czy inna oryginalna propozycja, która zainteresuje mieszkańców Włocławka ?

Zgłoś swoją propozycję i zachęć innych do współpracy. Razem zmieniamy Włocławek i najbliższą okolicę.

Szczegółowe informacje o procedurze wdrażania Budżetu Obywatelskiego miasta Włocławek na rok 2018 są dostępne NA STRONIE Za pośrednictwem tej witryny można zgłosić propozycje do edycji budżetu obywatelskiego 2018 i zapoznać się z informacjami dotyczącymi przedsięwzięć minionej edycji.

Propozycje można zgłaszać także papierowo.

Formularz zgłoszenia propozycji do Budżetu Obywatelskiego miasta Włocławek na rok 2018, jest dostępny w formie papierowej w budynkach Urzędu Miasta Włocławek i na oficjalnych stronach UM Włocławek w zakładce Budżet Obywatelski Miasta Włocławek.

Formularz można pobrać i wyrzucić do urn wystawionych w budynkach ratusza

 • Zielony Rynek 11/13,
 • ul. Kościuszki 12,
 • ul. 3 Maja 22.

Oczywiście, serdecznie zapraszamy na Spotkania Prezydenta Miasta Włocławek Marka Wojtkowskiego z mieszkańcami, podczas których ważnym elementem jest przybliżenie wdrażania procedury i idei Budżetu Obywatelskiego Miasta Włocławek na rok 2018!

 „Włocławki – Nowa Odsłona”: niezwykły konkurs z tradycją w tle.

Galeria Sztuki Współczesnej wraz z Urzędem Miasta organizują Ogólnopolski Konkurs na małą formę użytkową „Włocławki – Nowa Odsłona”.

„Włocławki”- włocławskie wyroby ceramiczne – są dla Nas szczególnie ważne. We Włocławku, przez około 120 lat, nieprzerwanie produkowano wyroby fajansowe, które stały się swoistą wizytówką Naszego miasta. Do dzisiaj spotkać można w wielu domach „Włocławki”, takie jak: talerzyki, wazony, filiżanki, zegary, itd. Jesteśmy dumni z tego, że w Ośrodku Wzorcującym we Włocławku, pod nadzorem najlepszych projektantów, powstawała oryginalna i rozpoznawalna na skalę światową ceramika.

Nie słabnie zainteresowanie włocławskimi wyrobami ceramicznymi, stąd pomysł, aby tradycyjne wyroby fajansowe przedstawić w nowoczesnej, oryginalnej formie, która stanowić może nowy element tożsamości Włocławka.

Istotą Konkursu „Włocławki – Nowa Odsłona” jest m.in. upowszechnianie tradycji lokalnych poprzez stworzenie oryginalnej małej formy użytkowej „Włocławków”, jak również konfrontacja innowacyjności w sposobie łączenia formy i funkcji.

Liczymy na kreatywność artystów, którzy nie krępując swojej nieposkromnionej wyobraźni zechcą przystąpić do Konkursu i zaprezentują swoje wizje na „Włocławki” w nowej odsłonie.

Regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszeniową dostępny na jest NA STRONIE

Małżeńskie jubileusze.

Urząd Stanu Cywilnego informuje, że dziś, tj. 16 maja 2017 roku o godzinie 15.00 w sali nr 4 ratusza przy Zielonym Rynku 11/13 odbędą się małżeńskie jubileusze.

Gratulacje z tej okazji odbiorą:

 • Anna i Wacław WNUK,
 • Maria i Mieczysław ZEMAN,
 • Maria i Marian MICHALSCY,
 • Jadwiga i Zenon BEŁKOWSCY,
 • Teresa i Mieczysław BRONISZ,
 • Genowefa i Henryk DANKOWSCY,
 • Halina i Stanisław DĘBOWSCY,
 • Janina i Kazimierz ISKRA,
 • Henryka i Edward PIÓRCZYŃSCY,
 • Irena i Jan RENDA.

Popularno-naukowe sympozjum w PWSZ.

Dziś, tj. 16 maja br. w godzinach 10:30-14:30 w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Mechaników 3 odbędzie się sympozjum popularno-naukowe „Zdrowa skóra”.

W programie przewidziane są m.in. prelekcje nt. pielęgnacji i prewencji chorób skóry wygłoszone przez dermatologa oraz specjalistów z zakresu kosmetologii. W trakcie sympozjum 30 chętnych uczestników skorzysta z bezpłatnego badania skóry przeprowadzonego przez profesjonalny personel.

Rejestracja uczestników na miejscu od 9:30. Szczegóły pod numerem telefonu 698 629 589 lub NA STRONIE

Sympozjum realizowane jest przez Stowarzyszenie „Medyczny Uniwersytet Trzeciego Wieku we Włocławku” w ramach projektu „Zdrowa skóra” współfinansowanego ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W bibliotece warsztaty z Kaczorexem.

Dziś, tj. 16 maja o godz. 16.00 w bibliotece przy ul. Warszawskiej rozpoczną się pierwsze zajęcia w ramach bezpłatnych warsztatów taneczno – edukacyjnych dla młodzieży gimnazjalnej, zatytułowanych: „Pasja sposobem na życie”.

Prowadzącym jest Michał Kaczorowski „Kaczorex”.

Szczegółowe informacje i zapisy – Dział Informacyjno – Bibliograficzny tel. 054 231 55 50 wew. 37 (ilość miejsc ograniczona)

Warsztaty odbędą się jeszcze 18, 23, 25, 30 maja oraz 1 czerwca w  godz. 16.00-17.00 Sala Kameralna ul. Warszawska 11/13.

Informacja jest opublikowana: NA STRONIE

Kolejne sukcesy włocławskich pięściarzy.

Dnia 13 maja w Toruniu odbył się XIII Międzynarodowy Memoriał im. Witolda Makacewicza w Boksie. W międzynarodowej obsadzie zaprezentowali się również zawodnicy z polskich klubów. Kolejne sukcesy odnieśli pięściarze z Włocławskiego Klubu Bokserskiego Start zdobywając czołowe miejsca.

Trzy pierwsze miejsca wywalczyli:

 • Łukasz Paśniewski waga 81 kg,
 • Adrian Ślendak waga 91 kg,
 • Kamil Ślendak waga 91 kg.

Drugie miejsce wywalczył Maciej Zelcfedel waga 42 kg.

Najlepszym polskim zawodnikiem turnieju został Kamil Ślendak.

 Trwa akcja „Drzewko za butelkę”, zbiórka jeszcze przez kilka dni.

Maluchy z 14 przedszkoli i uczniowie 12 szkół podstawowych do 19 maja br. zbierają zużyte butelki PET, które następnie trafią do recyklingu. Dzięki ich zaangażowaniu Włocławek stanie się jeszcze bardziej zielony. ANWIL już tradycyjnie jest koordynatorem tego przedsięwzięcia.

„Drzewko za butelkę” to ogólnopolska akcja zainicjowana w 2003 roku przez firmy chemiczne, które uczestniczą w międzynarodowym programie „Odpowiedzialność i Troska” (OiT). Inicjatywa polegająca na wymianie zużytych butelek PET na sadzonki drzew i krzewów należy do najbardziej rozpoznawalnych projektów odbywających się w jego ramach w Polsce.

ANWIL – jako jeden z realizatorów programu OiT – koordynuje to przedsięwzięcie we Włocławku już od 15 lat. „Drzewko za butelkę” to przykład jednej z wielu aktywności podejmowanych przez spółkę na rzecz edukacji ekologicznej młodego pokolenia.

Akcja cieszy się wśród włocławian ogromną popularnością. Młodych ekologów z roku na rok przybywa, o czym najlepiej świadczą rekordowe wyniki zbiórki butelek PET w kolejnych edycjach. Plasują one uczniów z Włocławka w krajowej czołówce. W całej Polsce, podczas dotychczasowych 14 odsłon wydarzenia, udało się zebrać łącznie prawie 26 milionów butelek, z których co piątą przekazały włocławskie placówki oświatowe.

W minionym roku ok. 7 tys. młodych włocławian zebrało ponad 600 tys. butelek, a więc aż o 50 tys. więcej niż podczas trwania XIII edycji projektu.

Czy w tym roku młodzi ekolodzy z Włocławka pobiją ustanowiony przez siebie rekord, dowiemy się w czerwcu. Podsumowanie aktywności przedszkolaków odbędzie się 8 czerwca w Multikinie (ul. Pułaskiego). Natomiast ogłoszenie zwycięzców ze szkół podstawowych nastąpi 13 czerwca w Centrum Kultury „Browar B” (ul. Łęgska). Wszystkie placówki uczestniczące w akcji otrzymają sadzonki drzew oraz krzewów, a te, którym uda się zebrać najwięcej butelek, także dyplomy i upominki. Do najaktywniejszych małych ekologów trafią również nagrody indywidualne.

Drzwi otwarte ZUS.

Dziś w godz. 10:00-14:00 w siedzibie Inspektoratu ZUS przy ul. Płockiej 167 odbędą się Drzwi Otwarte.

Podczas indywidualnych konsultacji pracownik Zakładu wskaże korzyści wynikających z zawarcia z Zakładem umowy o odroczeniu terminu płatności lub rozłożeniu należności z tytułu składek na raty.

Ponadto zainteresowani dowiedzą się: co podlega rozłożeniu na raty, co daje rozłożenie zadłużenia na raty, co powinien zawierać wniosek o rozłożenie zadłużenia na raty, jakie dokumenty powinny być dołączone do wniosku, jak złożyć wniosek; co zrobić, gdy w trakcie realizacji umowy zmianie ulegnie sytuacja finansowa?

Wyjazd klasyków na Turniej Miast, można się przyłączyć!

W dniu 20 maja, tj. w najbliższą sobotę, Automobilklub Włocławski wraz z Płocką Strefą Klasyków weźmie udział w Turnieju Miast Włocławek – Płock w Nowym Duninowie.

Podobny turniej odbył się 50 lat temu w 1967r i zakończył się remisem. Teraz, oprócz części motoryzacyjnej w postaci zlotu klasyków, przygotowano konkurencje wodniackie, mecz piłki nożnej, mecz piłki siatkowej oraz konkurs wiedzy historycznej. Szykuje się dobra zabawa.

W związku z turniejem, Automobilklub Włocławski zaprasza wszystkich posiadaczy starych aut na parking pod mostem stalowym we Włocławku w dniu 20 maja o godz. 12:00, skąd nastąpi wyjazd do Nowego Duninowa, gdzie odbędzie się Turniej Miast. Polecamy i zapraszamy!

Dyżur radnych.

Dziś, tj. 16 maja  br. dyżur będą pełnić radni z okręgu wyborczego Nr 5 (osiedle „Zazamcze”).

Radni pełnią dyżury zgodnie ze swoimi okręgami wyborczymi w każdy wtorek tygodnia, w godzinach od 14.00 do 16.00, w pokoju nr 20 (na II piętrze) w budynku „B” Urzędu Miasta przy Zielonym Rynku 11/13. Tel. kontaktowy 54 414-44-95 lub 414 42 37.

Bieżące informacje o dyżurach radnych są publikowane POD ADRESEM

*źródło: Urząd Miasta Włocławek

Wpis: Kinga Aneta Sroczyńska