Serwis miejski- 15 maja 2017r.

Zapraszamy do zapoznania się z dzisiejszym serwisem miejskim- 15 maja 2017 r.

Przebudowa dworca – otwarte warsztaty kreatywne w ratuszu.

Dziś, tj. 15 maja o godz. 17.00 w Urzędzie Miasta przy Zielonym Rynku odbędą się warsztaty kreatywne dotyczące inwestycji dworcowej we Włocławku. Zapraszamy do udziału!

Spotkanie adresowane jest m.in. do przedstawicieli lokalnych społeczności, organizacji pozarządowych, władz samorządowych oraz innych grup interesariuszy. PKP S.A. będzie reprezentowana m.in. przez osoby bezpośrednio odpowiedzialne za projektowanie i realizację inwestycji.

Warsztaty kreatywne to pierwszy etap konsultacji społecznych, realizowany jeszcze przed przystąpieniem do prac projektowych. Podczas spotkania określone zostaną ramy funkcjonalno-użytkowe inwestycji, a warsztaty będą prowadzone w taki sposób, aby uczestnicy mogli swobodnie przedstawić swoje oczekiwania i uwagi.

Spotkanie ma charakter otwarty i będzie prowadzone w formie warsztatów kreatywnych wzorowanych na warsztatach urbanistycznych. Serdecznie zapraszamy!

Prezydent Włocławka spotka się z mieszkańcami.

Jutro, tj. we wtorek 16 maja rusza cykl spotkań prezydenta Marka Wojtkowskiego z mieszkańcami. Pierwsze z siedmiu zaplanowanych spotkań odbędzie się w SP 12 przy ul. Wiejskiej.

Wśród podejmowanych tematów znajdzie się m.in. budżet obywatelski, ponadto: sprawy społeczne, inwestycyjne i inne, o których będą chcieli rozmawiać uczestnicy spotkań. W trakcie spotkań z prezydentem do dyspozycji włocławian będą przedstawiciele wydziałów miejskiego ratusza, spółek miejskich, policji i straży miejskiej.

Harmonogram spotkań przedstawia się następująco:

 • 16 maja – Szkoła Podstawowa Nr 12 , ul. Wiejska 29
 • 17 maja – Zespół Szkół Nr 10, ul. Szkolna 13
 • 18 maja – Szkoła Podstawowa Nr 23, ul. Wyspiańskiego 3
 • 19 maja – Gimnazjum Nr 14, Pl. Staszica 1
 • 25 maja – Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Żytnia 47
 • 30 maja –  Zespół Szkół Nr 8, ul. Willowa 8
 • 31 maja  – I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, ul. Urocza 3

Od godz. 17.00 będą się odbywały dyżury tematyczne pracowników urzędu i jednostek. O godz. 18.00 z mieszkańcami spotka się prezydent Marek Wojtkowski.

Organizatorzy zapewniają kącik dla dzieci. Dowóz osób niepełnosprawnych: 54 414 40 45.

Ruszamy z kolejną edycją Budżetu Obywatelskiego!.

Łączna kwota 3,5 miliona złotych jest do zagospodarowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Włocławek na rok 2018 z podziałem na 7 okręgów, z przypisaną do nich maksymalną kwotą:

 • Zazamcze – 700 000,00 zł;
 • Małe Południe – 700 000,00 zł;
 • Duże Południe – 350 000,00 zł;
 • Śródmieście – 700 000,00 zł;
 • Kazimierza Wielkiego – 450 000,00 zł;
 • Michelin – 350 000,00 zł;
 • Zawiśle – 250 000,00 zł.

Budżet obywatelski jest istotnym elementem zarządzania publicznego w samorządzie lokalnym, który zapewnia mieszkańcom realny wpływ na wysokość i wydatkowanie publicznych środków oraz pozwala na faktyczny udział społeczeństwa we współdecydowaniu o przyszłości naszego miasta, poprzez zgłaszanie autorskich pomysłów na realizację miejskich przedsięwzięć i inwestycji. W ramach posiadanych środków, mieszkańcy mogą kształtować politykę rozwoju miasta. Dzięki temu każdy z nas może samodzielnie zgłaszać, a potem decydować w głosowaniu, na co te środki zostaną wydane.

Rozejrzyj się wokół i pomyśl czego potrzebuje Twoja okolica: plac zabaw, modernizacja chodnika, skwer rekreacyjny, wydarzenie kulturalne czy inna oryginalna propozycja, która zainteresuje mieszkańców Włocławka ? Zgłoś swoją propozycję i zachęć innych do współpracy. Razem zmieniamy Włocławek i najbliższą okolicę.

Szczegółowe informacje o procedurze wdrażania Budżetu Obywatelskiego miasta Włocławek na rok 2018 są dostępne NA STRONIE Za pośrednictwem tej witryny można zgłosić propozycje do edycji budżetu obywatelskiego 2018 i zapoznać się z informacjami dotyczącymi przedsięwzięć minionej edycji.

Propozycje można zgłaszać także papierowo.

Formularz zgłoszenia propozycji do Budżetu Obywatelskiego miasta Włocławek na rok 2018, jest dostępny w formie papierowej w budynkach Urzędu Miasta Włocławek i na oficjalnych stronach UM Włocławek w zakładce Budżet Obywatelski Miasta Włocławek.

Formularz można pobrać i wyrzucić do urn wystawionych w budynkach ratusza:

 • Zielony Rynek 11/13,
 • ul. Kościuszki 12,
 • ul. 3 Maja 22.

We wtorek 16 maja br. urny będą dostępne dla wszystkich, którzy będą chcieli zgłosić swoją propozycję w formie papierowej.

Oczywiście, serdecznie zapraszamy na Spotkania Prezydenta Miasta Włocławek Marka Wojtkowskiego z mieszkańcami, podczas których ważnym elementem jest przybliżenie wdrażania procedury i idei Budżetu Obywatelskiego Miasta Włocławek  na rok 2018!

Ul. Długa zamknięta dla ruchu, autobusy MPK kursują inaczej.

Od dziś, tj. 15 maja od godz. 8:30, na czas budowy przyłącza wodociągowego, zostanie zamknięta dla ruchu ulica Długa.

Z uwagi na brak możliwości przejazdu ul. Długą ulegnie zmianie trasa przejazdu dla linii nr 2, 15, 16, 21:

 • linia nr 2 jadąca ulicą Okrzei w kierunku pętli Wiejska będzie kursować ulicami: Kapitulna, Miła, Węglowa, Kaliska dalej bez zmian,
 • linia nr 15 jadąca ulicą Okrzei w kierunku pętli Fredry: Kapitulna, Miła, Węglowa, Wiejska dalej bez zmian,
 • linia nr 16A i 21 jadące ul. Wysoką w kierunku pętli Fredry/Wiejska: Kapitulna, Miła, Węglowa, Kaliska, dalej bez zmian.

Na trasie objazdu będzie obowiązywał przystanek zastępczy przy ul. Miła-Kapitulna.

Koniec objazdu planuje się na dzień 19.05.2017r. godz. 20:00.

Informacja jest opublikowana: TUTAJ

Bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych.

Dziś, tj. 15 maja w godz. od 13.00 do 18.00 w Delegaturze Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Bechiego 2 odbędzie się szkolenie pn.: „Nowelizacja ustawy prawo o stowarzyszeniach – funkcjonowanie trzeciego sektora w nowych ramach prawnych”.

Celem szkolenia jest omówienie zasady stosowania nowych przepisów ustawy Prawo o stowarzyszeniach, omówienie struktury ustawy Prawo o stowarzyszeniach, z uwzględnieniem treści ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz praktyczne przedstawianie zasad działania zarejestrowanych stowarzyszeń i nowo powołanych podmiotów.

Szkolenie realizowane jest w ramach projektu Trener NGO – zintegrowane działania szkoleniowo-doradcze na rzecz rozwoju potencjału organizacji pozarządowych w województwie kujawsko-pomorskim, który obejmuje cykl 20 szkoleń i konsultacji dla środowiska 3 sektora z terenu naszego województwa,  uzupełniany poradnictwem indywidualnym i grupowym  zaplanowany na 2017 rok.  Projekt jest dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, a udział we wszystkich formach edukacji, poradnictwa w ramach tego zadania jest bezpłatny.

Szczegóły, w tym program szkolenia i formularz zgłoszeniowy, są dostępne TUTAJ

Rozpoczynają się Katedralne Koncerty Organowe.

Dziś, tj. 15 maja o godz. 19.00 rusza kolejna edycja Katedralnych Koncertów Organowych.

Od 28 lat poniedziałkowe wieczory maja i czerwca przyciągają do katedry wielbicieli muzyki organowej. Dzieje się tak za sprawą sześciotygodniowego cyklu Katedralnych Koncertów Organowych. Patronem organizacyjnym jest Parafia Katedralna oraz Urząd Miasta Włocławka.

Kierownictwo artystyczne sprawuje Adam Klarecki, koncerty prowadzi ks. Janusz Drewniak.

Przed włocławską publicznością zaprezentują się organiści preferujących bogactwo muzycznej estetyki i stylów gry organowej. Wystąpią artyści działający w muzycznych ośrodkach Polski, jeden artysta działający w Münster oraz Detmold w Westfalii. Zróżnicowane propozycje programowe zawierają dzieła skomponowane w szerokim przedziale czasowym, począwszy od wczesnego baroku, aż po muzykę współczesną. Usłyszymy także autorskie transkrypcje organowe znanych dzieł orkiestrowych oraz improwizacje zaprezentowane wyłącznie włocławskiej publiczności. Wielbicieli

Terminarz koncertów: poniedziałki, godzina 19.00:

 • 15 maja 2017 – Józef Kotowicz (Białystok)
 • 22 maja 2017 – Tomasz Adam Nowak (Münster)
 • 29 maja 2017 – Andrzej Chorosiński (Warszawa)
 • 5 czerwca 2017 – Elżbieta Karolak (Poznań)
 • 12 czerwca 2017 – Sławomir Kamiński (Poznań)
 • 19 czerwca 2017 – Mariusz Ryś (Tarnobrzeg)

Wstęp wolny.

Ministerialna dotacja dla włocławskiego muzeum.

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku otrzymało dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. Konserwacja XVIII wiecznych ołtarzy i ambony do wyposażenia kościoła z Brzeźna w Parku Etnograficznym w Kłóbce.

Dotacja umożliwi pełną aranżację wnętrza drewnianego kościoła, który w ubiegłym roku został przeniesiony z Brzeźna koło Lipna do Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce. Prace konserwatorskie przy ołtarzach i ambonie będą realizowane w jednej z toruńskich pracowni i zakończą się we wrześniu b.r. Równolegle w pracowni konserwatorskiej włocławskiego muzeum trwają prace przy pozostałych zabytkach niezbędnych do pełnego wyposażenia kościoła.

Realizacja zadania zakończy się na przełomie września i października br. poświeceniem kościoła i udostępnieniem jego wnętrz dla zwiedzających.

Więcej na ten temat: ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

Spotkanie biznesowe w Inkubatorze.

Dnia 16 maja o godz. 8.15 we Włocławskim Inkubatorze Innowacji i Przedsiębiorczości przy ul. Toruńskiej 148 rozpocznie się spotkanie biznesowe pod hasłem: „Rozwiązanie dla Ciebie”.

Organizatorem spotkania jest Stowarzyszenie SFIN.

Wstęp jest bezpłatny.

*źródło: Urząd Miasta Włocławek

Wpis: Kinga Aneta Sroczyńska