Serwis miejski- 12 maj 2017r.

Zapraszamy do zapoznania się z dzisiejszym serwisem miejskim- 12 maja 2017r.

Przebudowa dworca – otwarte warsztaty kreatywne w ratuszu.

W najbliższy poniedziałek, tj. 15 maja o godz. 17.00 w Urzędzie Miasta przy Zielonym Rynku odbędą się warsztaty kreatywne dotyczące inwestycji dworcowej we Włocławku.

Spotkanie adresowane jest m.in. do przedstawicieli lokalnych społeczności, organizacji pozarządowych, władz samorządowych oraz innych grup interesariuszy. PKP S.A. będzie reprezentowana m.in. przez osoby bezpośrednio odpowiedzialne za projektowanie i realizację inwestycji.

Warsztaty kreatywne to pierwszy etap konsultacji społecznych, realizowany jeszcze przed przystąpieniem do prac projektowych. Podczas spotkania określone zostaną ramy funkcjonalno-użytkowe inwestycji, a warsztaty będą prowadzone w taki sposób, aby uczestnicy mogli swobodnie przedstawić swoje oczekiwania i uwagi.

Spotkanie ma charakter otwarty i będzie prowadzone w formie warsztatów kreatywnych wzorowanych na warsztatach urbanistycznych. Serdecznie zapraszamy!

Prezydent Włocławka spotka się z mieszkańcami.

We wtorek 16 maja o godz. 17.00 w SP 12 przy ul. Wiejskiej rozpocznie się pierwsze z siedmiu zaplanowanych spotkań prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego z mieszkańcami poszczególnych osiedli.

Wśród podejmowanych tematów znajdzie się m.in. budżet obywatelski, ponadto: sprawy społeczne, inwestycyjne i inne, o których będą chcieli rozmawiać uczestnicy spotkań.

W trakcie spotkań z prezydentem do dyspozycji włocławian będą przedstawiciele wydziałów miejskiego ratusza, spółek miejskich, policji i straży miejskiej.

Harmonogram spotkań przedstawia się następująco:

 • 16 maja – Szkoła Podstawowa Nr 12 , ul. Wiejska 29
 • 17 maja – Zespół Szkół Nr 10, ul. Szkolna 13
 • 18 maja – Szkoła Podstawowa Nr 23, ul. Wyspiańskiego 3
 • 19 maja –  Gimnazjum Nr 14, Pl. Staszica 1
 • 25 maja – Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Żytnia 47
 • 30 maja – Zespół Szkół Nr 8, ul. Willowa 8
 • 31 maja – II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika, ul. Urocza 3

Od godz. 17.00 będą się odbywały dyżury tematyczne pracowników urzędu i jednostek. O godz. 18.00 z mieszkańcami spotka się prezydent Marek Wojtkowski.

Organizatorzy zapewniają kącik dla dzieci. Dowóz osób niepełnosprawnych: 54 414 40 45.

Ul. Długa będzie zamknięta dla ruchu.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne informuje, że od dnia 15.05.2017r. od godz. 8:30, na czas budowy przyłącza wodociągowego, zostanie zamknięta dla ruchu ulica Długa.

Z uwagi na brak możliwości przejazdu ul. Długą ulegnie zmianie trasa przejazdu dla linii nr 2, 15, 16, 21:

 • linia nr 2 jadąca ulicą Okrzei w kierunku pętli Wiejska będzie kursować ulicami: Kapitulna, Miła, Węglowa, Kaliska dalej bez zmian,
 • linia nr 15 jadąca ulicą Okrzei w kierunku pętli Fredry: Kapitulna, Miła, Węglowa, Wiejska dalej bez zmian,
 • linia nr 16A i 21 jadące ul. Wysoką w kierunku pętli Fredry/Wiejska: Kapitulna, Miła, Węglowa, Kaliska, dalej bez zmian.

Na trasie objazdu będzie obowiązywał przystanek zastępczy przy ul. Miła-Kapitulna.

Koniec objazdu planuje się na dzień 19.05.2017r. godz. 20:00.

Informacja jest opublikowana: TUTAJ

Stypendia szkolne do wypłaty.

Wydział Edukacji Urzędu Miasta Włocławek informuje, że wypłata stypendium szkolnego za okres od stycznia do czerwca 2017r. dla osób, które przedstawiły faktury i/lub rachunki potwierdzające zakupy na cele edukacyjne w całej przyznanej kwocie stypendium, odbędzie się w następujący sposób:

 • dla osób, które podały numer konta bankowego nastąpi przelewem na wskazany rachunek bankowy do dnia 19.05.2017r.;
 • pozostali wnioskodawcy kwotę przysługującego stypendium będą odbierać w terminie od 22.05.2017r. do 25.05.2017r. w kasie Nr 2 Urzędu Miasta Włocławek, ul. Zielony Rynek 11/13.

Szczegółowe terminy wypłat w kasie przedstawiają się następująco:

 • 22 maja 2017r. (poniedziałek) w godzinach 10.00-14.00 wnioskodawcy, których nazwiska rozpoczynają się na litery  K, S,
 • 23 maja 2017r. (wtorek) w godzinach 10.00-14.00 wnioskodawcy, których nazwiska rozpoczynają się na litery   B, C, M,
 • 24 maja 2017r. (środa) w godzinach 10.00-14.00 wnioskodawcy, których nazwiska rozpoczynają się na litery  G, L, P, W, Z ,
 • 25 maja 2017r. (czwartek) w godzinach 10.00-14.00 wnioskodawcy, których nazwiska rozpoczynają się na litery  A, D, F, H, J, Ł, N, O, R, Ś, T, U, Ż.

Od jutra nowe-stare rozkłady jazdy 4, 8 i 19.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne informuje, że reagując na krytykę nowych rozkładów jazdy autobusów kursujących na osi komunikacyjnej Zazamcze – Płocka, od soboty 13.05.2017r. przywraca rozkłady obowiązujące na liniach 4, 8 i 19 do 18.04.2017r.

Szczegóły znaleźć można w zakładce rozkłady jazdy.

MPK informuje jednocześnie, że trwają konsultacje dotyczące rozkładów i tras linii 1, 14, 15, 21 i nowej linii nr 6.

Komunikat jest opublikowany: TUTAJ

Bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych.

Dnia 15.05.2017r. w godz. od 13.00 do 18.00 w Delegaturze Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Bechiego 2 odbędzie się szkolenie pn.: „Nowelizacja ustawy prawo o stowarzyszeniach – funkcjonowanie trzeciego sektora w nowych ramach prawnych”.

Celem szkolenia jest omówienie zasady stosowania nowych przepisów ustawy Prawo o stowarzyszeniach, omówienie struktury ustawy Prawo o stowarzyszeniach, z uwzględnieniem treści ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz praktyczne przedstawianie zasad działania zarejestrowanych stowarzyszeń i nowo powołanych podmiotów.

Szkolenie realizowane jest w ramach projektu Trener NGO – zintegrowane działania szkoleniowo-doradcze na rzecz rozwoju potencjału organizacji pozarządowych w województwie kujawsko-pomorskim, który obejmuje cykl 20 szkoleń i konsultacji dla środowiska 3 sektora z terenu naszego województwa,  uzupełniany poradnictwem indywidualnym i grupowym  zaplanowany na 2017 rok.  Projekt jest dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, a udział we wszystkich formach edukacji, poradnictwa w ramach tego zadania jest bezpłatny.

Szczegóły, w tym program szkolenia i formularz zgłoszeniowy, są dostępne są TUTAJ

Wernisaż w Galerii.

Dziś, tj. 12 maja o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Miedzianej nastąpi wernisaż wystawy rzeźb, których autorką jest Mariola Wawrzusiak. Tytuł wystawy: „Zwierzęta domowe”.

Będzie to plastyczna opowieść nie o domowych zwierzętach w potocznym rozumieniu lecz historia o stworach ciekawych, frapujących lub przerażających. Zwierzyniec, ogród zoologiczny, zwierzęta spawane z zardzewiałej stali. Medytujące i krzyczące małpy, niesforne mrówki, sowy, nietoperze i inne zwierzęta zatrzymane w ruchu.

Na włocławskiej wystawie zobaczymy głównie najnowsze prace autorki.

Więcej o autorce i włocławskiej ekspozycji: CZYTAJ TUTAJ

Plener malarski z bulwarami w roli głównej.

W dniu 14 maja br. (niedziela) odbędzie się XXXVI Plener malarski z cyklu Włocławek w malarstwie i rysunku. Tytuł pleneru: „BULWARY NAD WISŁĄ”. Organizatorem imprezy jest Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej.

Uczestnicy pleneru – uczniowie włocławskich szkół – spotkają się na Bulwarach przy Muzeum Etnograficznym o godzinie 9:30. Czas trwania pleneru: godz. 10:00 – 14:00.

Oceny prac dokona powołana przez organizatorów Komisja, która będzie oceniała prace w kategoriach grup wiekowych. Komisja będzie brała pod uwagę wykonanie, ogólny wyraz plastyczny prac, nie stosując podziału na technikę.

Ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród i otwarcie wystawy poplenerowej odbędzie się w dniu 3 czerwca (sobota) o godz. 11.00 w gmachu muzeum przy ul Słowackiego 1a.

Pełna informacja na ten temat: ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

Ostatnia w wiosennej edycji zbiórka wielkogabarytów – osiedle Śródmieście

W sobotę 13 maja, w godz. od 6.00 do 15.00 będzie prowadzona wiosenna zbiórka wielkogabarytów, a w jej ramach odbiór mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, w tym zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z terenu Śródmieścia.

Przypominamy, że mieszkańcy powinni wystawić odpady, tj. meble i inne odpady wielkogabarytowe, w tym zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, najpóźniej dzień przed planowanym odbiorem. Mieszkańcy domków jednorodzinnej wystawiają odpady bezpośrednio przed  swoją posesję, natomiast mieszkańcy bloków – obok pergoli śmietnikowych.

Szczegółowe informacje ZNAJDUJĄ SIĘ TUTAJ

Fabryka Marzeń.

Pod tym hasłem odbędą się prezentacje artystyczne w 3. rocznicę otwarcia Centrum Kultury „Browar B.”.

Fabryka Marzeń to impreza, która jest podsumowaniem całorocznej pracy instruktorów oraz dzieci i młodzieży – uczestników zajęć organizowanych przez Centrum Kultury „Browar B.”.

Prezentacje odbędą się 14 maja, początek o godz. 17.00. Na scenie Browaru B. pojawi się ponad dwustu wykonawców.

Zaprezentują się zespoły taneczne: Mega Mix, Orbitki, ZPiT „Kujawy”, Classic, Slide, Happy Feet, FunkDaMental, Masive Noise, FunkRockass, Next Dance, Takt, grupa wokalne „Na Razie” i Violinki oraz uczestnicy warsztatów perkusyjnych. Na co dzień ćwiczą i trenują w różnych placówkach Centrum Kultury „Browar B.”; w Klubie „Łęg”, „Stara Remiza”, „Zazamcze” i CKBB przy ul. Łęgskiej 28.

Organizatorzy serdecznie zapraszają. Wstęp wolny.

Informacja o wydarzeniu: ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

Biblioteka zaprasza na warsztaty z Kaczorexem.

Trwają zapisy na bezpłatne warsztaty taneczno – edukacyjne dla młodzieży gimnazjalnej pt. „Pasja sposobem na życie”. Prowadzący: Michał Kaczorowski „Kaczorex”.

Szczegółowe informacje i zapisy – Dział Informacyjno – Bibliograficzny tel. 054 231 55 50 wew. 37 (ilość miejsc ograniczona)

Warsztaty odbędą się 16, 18, 23, 25, 30 maja oraz 1 czerwca w  godz. 16.00-17.00 Sala Kameralna ul. Warszawska 11/13.

Informacja jest opublikowana: TUTAJ

Spotkanie autorskie w ramach Tygodnia Bibliotek.

Dziś, tj. 12 maja o godz. 16.30 w Filii nr 9 bilbioteki przy ul. Sielskiej 6 rozpocznie się promocja książki pt. „Wymarzony dom Dziuni”, autorstwa Anny M. Nowakowskiej.

Spotkanie odbędzie się w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek. Wstęp wolny.

Bieg Samuraja.

W sobotę 13 maja o godz. 10:00 nad Jeziorem Czarnym rozpocznie się VII Bieg Samuraja, którego organizatorem jest Włocławski Klub Karate Kyokushin.

W biegu wystartują zawodnicy w kilku kategoriach, m.in. dzieci, młodzież, rodziny oraz osobno: kobiety i mężczyźni. Najkrótszy przewidziany dystans wyniesie 200 metrów (dla dzieci do lat 6), najdłuższy 8000 metrów (dla mężczyzn powyżej lat 16 i dorosłych).

Informacje, zapisy:  601 660 458.

Szkółka bowlingowa dla dzieci.

W dniach 13 i 14 maja (sobota i niedziela) w kręgielni Sportbowling przy ul. Wysokiej 12 odbędą się pierwsze z tegorocznych zajęć w ramach „Szkółki bowlingowej dla dzieci”.

W sobotę dzieci trenować będą od godz. 15.00 do 17.00, a w niedzielę od 13.00 do 15.00. Zajęcia poprowadzi instruktor Jadwiga Rogacka, wielokrotna mistrzyni zawodów krajowych i międzynarodowych.

Organizatorem imprezy jest Włocławsko – Brodnicki Klub Sportowy Niewidomych i Słabowidzących „Pionek”.

Zadanie organizowane jest przy wsparciu Gminy Miasto Włocławek. Zainteresowani przesyłać mogą zgłoszenia na adres mailowy wkspionek@o2.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Mecz piłki nożnej kobiet.

W dniu 14 maja o godz. 14.00 na stadionie OSiR rozpocznie się mecz III Ligii Kobiet K-PZPN, który rozegrają drużyny: Włocławskiej Akademii Piłkarskiej i Strażaka/Wdy Przechowo.

Wstęp wolny.

*źródło: Urząd Miasta Włocławek

Wpis: Kinga Aneta Sroczyńska