Poseł Borowiak: Batalia o oddanie Pawilonu 5 trwała od dawna…

10 maja 2017 roku Pawilon nr 5 włocławskiego szpitala został oddany do użytku. W związku z posiedzeniem Sejmu na uroczystym otwarciu zabrakło Poseł Joanny Borowiak. Jak podkreśla parlamentarzystka myślami i sercem była w tym dniu we Włocławku. Ale nie tylko 10 maja br. bo temat Pawilonu nr 5,jego różne koncepcje był doskonale znany Poseł Joannie Borowiak od dawna. We wrześniu 2016 roku parlamentarzystka rozpoczęła swoją batalię o oddanie oddziałów neurologii i okulistyki.18472126_1724352197591956_69261658_o (1)

Kinga Maślanka: Pani Poseł była batalia, wizyty min. u Wojewody Kujawsko –Pomorskiego, wielokrotne rozmowy z dyrektorem szpitala, szeroka korespondencja z Piotrem Całbeckim Marszałkiem. Dzisiaj jest wreszcie radość i podziękowanie z Pani strony.

Joanna Borowiak:  Tak jak Pani Redaktor wspomniała  moje wizyty u Pana Mikołaja Bogdanowicza Wojewody Kujawsko-Pomorskiego dotyczyły Pawilonu nr 5. W tej sprawie były prowadzone wielokrotne rozmowy moje,Radnego Sejmiku Pana Wojciecha Jaranowskiego,Radnego Pana Jarosława Chmielewskiego z Panem Dyrektorem Bruzdowiczem Szkoda, że należało  stoczyć taką długą batalię o oddanie tych oddziałów.

Kinga Maślanka: Dlaczego?

Joanna Borowiak: Ponieważ nie ogłoszono  przetargu we właściwym terminie stąd to spowodowało opóźnienia  w realizacji zadania. Natomiast ogromna radość ,że wreszcie oddziały będą oddane do użytku pacjentów  i tu jeszcze raz serdecznie dziękuję lekarzom, ale także personelowi pielęgniarskiemu za to, że w bardzo trudnych wręcz nieprzystających do XXI wieku  warunkach  pracowali, nieśli pomoc  pacjentom  i nie zważali na to ,że są tak trudne warunki , cierpliwie czekali naprawdę należy im się  za to ogromne, ogromne podziękowanie .

Kinga Maślanka:  To może cofnijmy się trochę w czasie. Pamięta Pani październik 2016 roku i korespondencję, która została wysłana do Marszałka Piotra Całbeckiego? Wówczas pytała Pani … „Dlaczego tak się stało, że nie uwzględniono przekazania środków na doposażenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku w pierwszej transzy? Dlaczego czekamy na drugą transzę  i kiedy będzie ona przekazana? Konkretnie ile środków zostało przekazanych z EBI, który szpital otrzymał środki i w jakiej wysokości?”

Joanna Borowiak:  16 września 2016 roku  z mojego biura poselskiego wysłana została korespondencja. 22 września 2016 r. Urząd Marszałkowski zadekretował pismo i przez dwa tygodnie zastanawiano się do, którego departamentu należy przekazać korespondencję. 7 października 2016 roku pismo trafiło do właściwego departamentu.  Proszę zauważyć, że był to prawie miesiąc czasu, a efektów żadnych.

Oddanie oddziałów w czasie, który miał być w listopadzie 2016 roku oddalał się.Nie uwzględniono przekazania środków na doposażenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku w pierwszej transzy. Czekaliśmy na przekazanie II transzy.  We wrześniu 2016 roku pawilon nr 5 miał być oddany do użytku dla pacjentów  Neurologii i Okulistyki.

Kinga Maślanka : Wrzesień nie „wypalił”, ale mamy maj 2017 i zapewnienie Marszałka, że to dopiero początek, a za 2 lata „XXI wiek zawita” do Włocławskiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku.

Joanna Borowiak: Cieszę się, że wreszcie pacjenci będą mogli być leczeni w godziwych warunkach. Mam również nadzieję, że przy tej dużej inwestycji czyli „Przebudowie całego szpitala”, o której mówił Pan Marszałek podczas uroczystego przekazania oddziałów nie trzeba już będzie toczyć batalii , a inwestycja będzie realizowana zgodnie z planem. Najwyższy czas, aby Włocławek również miał szpital na miarę XXI wieku.

Przykre jest to, że mija kolejna kadencja Marszałka Piotra Całbeckiego, w której wielokrotnie mówiono, że nakłady na Szpital Specjalistyczny we Włocławku będą czynione. Marszałek wielokrotnie zapewniał, że dba  o zrównoważenie wydatkowania środków. Wiemy, że tak nie jest bo gołym okiem widać, że tej dbałości nie ma. Pytanie nasuwa się jedno. Czy deklaracja złożona przez Marszałka Piotra Całbeckiego w dniu 10 maja br. będzie realizowana należycie czy może na potrzeby   kampanii wyborczej-wybory samorządowe już za rok – powiedziała na zakończenie rozmowy Poseł Joanna Borowiak

Dzisiaj tj. 12 maja swoje Święto obchodzą Pielęgniarki i Położne. Życzenia dla  świętujących swój dzień złożyła Poseł Joanna Borowiak:

Z okazji   Międzynarodowego  Dnia Pielęgniarek i Położnych chciałabym  podziękować za codzienny trud, gotowość niesienia pomocy i oddanie pacjentom przedstawicielek oraz przedstawicieli tego pięknego zawodu zaufania publicznego. W dniu Państwa święta chcę podziękować za ofiarne serce, wysokie kompetencje, uśmiech i życzliwość. Bez Państwa serdeczności oraz oddania pacjentom ich powrót do zdrowia nie byłby możliwy. Życzę wielu sukcesów, radości i satysfakcji z wykonywanego zawodu. Niech życzliwość społeczna, zrozumienie i uznanie będą źródłem dumy i potwierdzeniem, że obrana droga życiowa była słusznym wyborem. Wszystkiego najlepszego!” 

CZYTAJ TAKŻE: Toruński szpital ma 4 nowe karetki, a włocławski…9 pacjentów w jednej sali na Neurologii i pusty pawilon nr 5, który powinien od września 2016 leczyć chorych.

CZYTAJ TAKŻE: O co chodzi? Są pieniądze na doposażenie pawilonu nr 5 czy już ich nie ma?-poseł Joanna Borowiak (PIS) pyta Marszałka Piotra Całbeckiego

CZYTAJ TAKŻE: Pawilon nr 5 we włocławskim szpitalu będzie oddany…bez sprzętu? Poseł Joanna Borowiak (PIS) pyta marszałka Piotra Całbeckiego dlaczego…?