Chmielewski krytykuje, Wojtkowski lubi układ zero-jedynkowy, Kukucki byłby rad gdyby PIS rozliczył się z…

Radni Prawa i Sprawiedliwości podczas zorganizowanej konferencji prasowej podzielili się swoimi obawami. Dotyczą one zmian kadrowych, które miały miejsce w pierwszych dniach sierpnia br. we  włocławskim ratuszu oraz miejskich spółkach. A było to tak: z funkcji prezesa Miejskiego Budownictwa Mieszkaniowego została odwołana Ewa Łączyńska, którą zastąpiła Katarzyna Figel -Stolcman. Powód odwołania Łączyńskiej – oczekiwano większego zaangażowania w działaniach. Po rezygnacji Jacka Wojciechowskiego, trzecim zastępcą prezydenta został Jarosław Najberg, który był do 31.07.2017  prezesem spółki Saniko. Nowy zastępca, nowy prezes .Nowym szefem PGK Saniko został  Jarosław Pułanecki, który kierował Domem Pomocy Społecznej przy ul. Dobrzyńskiej . Od 1 września Angelika Żychlewicz zastąpi na stanowisku rzecznika prasowego Bartłomieja Kucharczyka, który zrezygnował ze stanowiska z powodów zdrowotnych.

„…Skoki na stołki również pokazują hipokryzję Pana Prezydenta Wojtkowskiego…”- Chmielewski

20050174_909293789209722_2085827362_o

Jarosław Chmielewski: Pan Prezydent Wojtkowski zrobił sobie przerwę wakacyjną , a wakacje u Niego trwają już prawie 3 lata i postanowił dokonać kilku zmian kadrowych. W związku z tym chcielibyśmy ten wysiłek intelektualny prezydenta skomentować. Nie tak dawno, bo w 2014 roku w grudniu pracownikiem UM była obecna prezes spółki MBM Pani Katarzyna Figel- Stolcman,  wtedy dyrektor jednego  z wydziałów , które przy  ul. 3 Maja stacjonują. Przypomnę tylko kilka słów,które padły na jednej z odpraw  u Pana Prezydenta Marka Wojtkowskiego właśnie pod koniec 2014 roku-  „Jest ten syf u Ciebie.  W związku z tym będę musiał dokonać zmian  i podzielić Wydział Mienia i Wydział Gospodarki  Komunalnej”.Pan Prezydent bardzo negatywnie wtedy oceniał pracę Pani Katarzyny Figel – Stolcman  jako dyrektora wydziału , a parę dni temu została powołana na stanowisko prezesa.Nowy prezes MBM Czyż tutaj znowu wzięły górę  kwestie koalicji stołkowej czy też merytoryczne względy? Jak widzimy po decyzjach, które są podejmowane  od 8 miesięcy przez prezydenta i Jego zaplecze polityczne , nie widać konkretnych działań które mogłyby przełożyć się na  konkretne, wymierne efekty dla mieszkańców naszego miasta tylko widać skoki na stołki, które również pokazują hipokryzję Pana Prezydenta Wojtkowskiego.

„…Można dojść do takiego przekonania i konkluzji…”- Dębczyński 

19074783_888239701315131_373009757_oJanusz Dębczyński: Prezydent Wojtkowski powraca do niektórych osób, o których wypowiadał się bardzo niepochlebnie.My mamy duże obawy  czy to właśnie nie jest tak ,że ta karuzela stołkowa, stanowiskowa  służy jedynie temu ,żeby własne i koalicyjne zaplecze polityczne  się mówiąc kolokwialnie  nachapało , a nie chodzi o dobro miasta czy o program chociażby Mieszkanie plus  czy generalnie rzec biorąc program  budowy mieszkań. Powołano zupełnie inne osoby na te stanowiska i jak tak patrzymy pod względem branżowym , pod względem merytorycznym  to myślę,że te osoby, które do 1 sierpnia sprawowały funkcje merytorycznie były pewnie lepiej przygotowane od tych nowych. Natomiast nam w sposób taki jasny i klarowny jako mieszkańcom Włocławka , a również jako radnym nie przedstawiono żadnego merytorycznego uzasadnienia .Krzysztof Kukucki, który wypowiadał się w imieniu SLD na wspólnej konferencji z prezydentem  używał takiej terminologii sportowej , mówił o sztafecie, o  wymianie, o dobrej zmianie .Dynamiczne zmiany personalne  Po tych zmianach personalnych , które się dokonują w trakcie trwania już blisko 3 letniej kadencji Prezydenta Marka Wojtkowskiego  można dojść do takiego przekonania i konkluzji. Parafrazując słowa wiersza  śp. ks. Jana Twardowskiego chciałoby się powiedzieć tak: ” Śpieszmy się kochać prezesów i prezydentów , bo tak szybko odchodzą”

„… Nie poznaliśmy konkretnych przyczyn…”- Chmielewski
3 foto cmielewskiJarosław Chmielewski: Dokonała się zmiana na stanowisku wiceprezydenta ds. gospodarki komunalnej .Nie poznaliśmy  konkretnych przyczyn odejścia Pana Jacka Wojciechowskiego.Przedstawiciele SLD namiętnie krytykowali Prezydenta Wojtkowskiego  i mówili, że sięga po zasoby  spoza Włocławka , a szczególnie  po zasoby brzeskiego koła PO. Wtedy ta krytyka była dość  mocna  ze strony Krzysztofa Kukuckiego , dzisiaj widać hipokryzję  po stronie SLD. Sami sięgnęli po zasób z Brześcia Kujawskiego Teraz jakby rozumiem tą ostatnią wypowiedź prezydenta dotyczącą  drogi krajowej nr 62 Droga krajowa 62 . Tak mocno zabiega o przebudowę tej drogi,żeby właśnie  ci pracownicy szczególnie z Brześcia Kuj. i z tamtych okolic mieli bliżej i lepiej do domu, więc myślę że stąd jest ten zabieg dotyczący zmiany i naprawy tej drogi.

„… Prezes związany z SLD ma brak doświadczenia w kierowaniu podmiotami gospodarczymi…”- Dębczyński

Janusz Dębczyński: Nowy prezes Saniko Jarosław Pułanecki do tej pory miał doświadczenie  kierowania placówkami  społecznymi , a nie podmiotami gospodarczymi . Tak duża spółka  miejska o kluczowym  znaczeniu powierzona została osobie ze słabym albo z żadnym doświadczeniem jeśli idzie o sprawy związane  zarządzaniem gospodarką. Tutaj są nasze obawy czy to nie odbije się negatywnie na samej spółce  i również na relacjach tejże spółki z mieszkańcami  chociażby w kwestiach cenowych za usługi komunalne .( kwestie cenowe za usługi komunalne podejmuje uchwałą  Rada Miasta, nie prezesi spółek – przyp.red.)

„… Byli prezesi spółek związani z PIS mieli większe doświadczenie”…- Dębczyński 

Janusz Dębczyński: Prezesi Waldemar Kuta i Radosław Zacharek mieli większe doświadczenie. Kuta był doktorem nauk ekonomicznych , pracował na rożnych menadżerskich stanowiskach w dużej korporacji jaką jest chociażby Poczta Polska , a Radosław Zacharek też kierował przedsiębiorstwem w Inowrocławiu, więc to są siłą rzeczy menadżerowie , którzy się sprawdzili i którzy nie mieli najmniejszego problemu  z kierowaniem tego typu przedsiębiorstwem . Nie mam żadnych ,żeby była jasność zastrzeżeń do Pana Pułaneckiego jako do osoby. Natomiast twierdzę,że nie ma przygotowania gospodarczego , biznesowego.

„…Trzeba być transparentnym…”- Chmielewski

Jarosław Chmielewski: Czy byliśmy w porozumieniu programowym czy też nie to pokazywaliśmy nieprawidłowe rzeczy. Wielokrotnie nawet Prezydent Wojtkowski się oburzał ,że nie rozumie iż będąc z Nim w koalicji mówimy negatywne rzeczy. Jeżeli widzieliśmy te negatywne rzeczy to po prostu o nich mówiliśmy.Trzeba być transparentnym w pewnych rzeczach i pokazywać,że białe jest białe, czarne jest czarne  Zmiany kadrowe niczemu raczej nie służą tylko zaspokojeniu ambicji kilu osób.

„…Nie ukrywam,że lepiej mi się współpracuje z SLD niż z PIS…”- Wojtkowski

12970651_1331444593549387_545683776_o16129480_802380239901078_1696877242_oMarek Wojtkowski: Nie ukrywam i zawsze to powtarzam ,że znacznie lepiej mi się współpracuję w obecnym układzie koalicyjnym PO- SLD niż  PO- PIS , bo ja po prostu lubię takie układy  zero -jedynkowe. Albo współpracujemy albo nie współpracujemy . Natomiast nie da się tak jak to było w przypadku Pana  Chmielewskiego stać cały czas w rozkroku, że  tutaj oczywiście chciałby  być w koalicji mieć z tego tytułu jakieś profity natomiast z drugiej strony chodził i różne rzeczy opowiadał. Zawsze w życiu byłem lojalny wobec pracowników wobec współpracowników i myślę,że też takiej lojalności przestrzegałem w życiu politycznym .Jeśli się na coś umawiamy to się na coś umawiamy. Nie znoszę ludzi fałszywych , nie znoszę ludzi, którzy mówią tak, a za chwilę zmieniają zdanie i gdzieś tam za plecami uprawiają jakąś swoją politykę .To nie jest mój standard więc myślę, że ten rozdział współpracy z Panem Chmielewskim uważam za zamknięty i nie chciałbym kiedykolwiek do tego wracać, bo bardzo tą współpracę źle oceniam. Ten układ koalicyjny PO- SLD jest zupełnie inny,rozmawiamy od początku, wszystkie rzeczy sporne uzgadniamy. Co nie znaczy,że nie ma oczywiście wielu problemów. Teraz było zamieszanie z rezygnacją  Pana Jacka Wojciechowskiego. Ufam,że współpraca z obecnym zastępcą Panem Jarosławem Najbergiem będzie dobra. Pan Prezydent Najberg ma wiele entuzjazmu, wiele nowych pomysłów. Myślę, że tutaj się wszystko poukłada. Współpraca z obecną koalicją SLD jest nieporównywalna niż z PIS. Ta partia ma taki gen, który po prostu mi nie odpowiada. Widać to również na poziomie kraju co się  dzieje i absolutnie z tym pogodzić się nie mogę, nie mogłem i zawsze głośno mówiłem to co mi się nie podoba w kraju, to co PIS robi. Tkwienie w byłym  układzie koalicyjnym  PO-PIS , kiedy właściwie koalicjant był raz w koalicji , za chwilę był  w opozycji  to nie był układ , który ja preferuję”.

… Byłbym rad gdyby…”- Kukucki

18426219_1724351937591982_1431801708_oKrzysztof Kukucki : Byłbym rad gdyby Panowie z PiS- u rozliczyli się z Mieszkańcami i zaprezentowali swoje „dokonania” za czas, kiedy odpowiadali za miasto.

Redaktor Naczelna – Kinga Maślanka