Ahoj Młodzi Żeglarze !!! “Piracka przystań” na Bulwarach

Już w niedzielę, 16 lipca od godz.15.00 na włocławskich bulwarach możecie spotkać piratów i żeglarzy spod czarnej bandery z Wesołym Rogerem.

Będzie szczerzyć zęby trupia czaszka, błysną pirackie rapiery i sztylety, zabrzęczą złote monety…. Przyjdź do „Pirackiej przystani” i stań oko w oko z morską przygodą. Czy jesteś dzieckiem, czy dorosłym, poczujesz wiatr we włosach, usłyszysz łopot żagli i piracką piosenkę. Poszukasz z Piratem Jimem ukrytej skrzyni ze skarbami, nauczysz się od żeglarzy trudnych słów np. sztormreling, baksztag, bombramsreja, kokpit, topenanta …

Jeśli widziałeś kiedyś „Wyspę Skarbów”, „Piratów z Karaibów” albo „Bunt na Bounty”, grałeś w pirackie gry komputerowe lub czytałeś „Kapitana Blooda”, będziesz się tam czuł jak w domu.

Czekają Cię konkursy, turniej szermierki, ćwiczenia z linami, gra w ”pirackie kości”, spotkania z morskimi potworami , zobaczysz też galerię sławnych piratów i poznasz ich dzieje , spróbujesz swoich sił w wiosłowaniu i narysujesz swój własny żaglowiec.

Centrum Kultury „Browar B.” ,Stowarzyszenie Yacht Club Anwil oraz Miejski Szkolny Związek Sportowy zapraszają na Bulwary im.Marszałka J.Piłsudskiego 16 lipca 2017, o godz.15.00.

16 lipca 2017 roku (niedziela). Letni Bulwar 2017: Piracka Przystań.

Lokalizacja: Bulwary im. Marszałka Józefa Piłsudskiego; Czas: godz. 15.00- 18.00; Wstęp: wolny.

*źródło: Centrum Kultury „Browar B.”

Wpis: Kinga Aneta Sroczyńska- redaktor działu KULTURA